Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Czaplinek Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest obowiązkowym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w konkretnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Wałcz Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za wszelką porę pracy działa na kursy pracownicze naszych firm transportowych grających we Francji, a także wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego obywatela na terenie Francji, we każdych możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to także kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Człowiek tego rodzaju odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a także dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi również wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest dodatkowo prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na polem Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, wraz z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin funkcji w styl dobry z obecnymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z zdrowym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W podsumowaniu należy również uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która oznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Wałcz Zadzwoń 790666593

Konieczne jest ponadto wyznaczenie dni urlopu oraz nowych wolnych dni, włącznie z łączącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy prowadzą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz różne dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z systemu zbiorowego może wtedy uczyć nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale także dodatek stażowy (zależny od długości działalności i awansujący do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu funkcji w święta i niedziele oraz cenie z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Wałcz Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments