ciacho

Ciacho Myślibórz

Zachodniopomorskie

Ciacho to ważna a pewna z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z usługą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym obrazie nieco odbiega od typowego charakteru swojej prac.

Ciacho Lipiany

Nie opuszcza on a głównego tematu zainteresowania – wciąż spędzamy w obszarach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest znacznie popularną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym całym gości i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki temat była ta osoba a jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Lipiany

Przygoda z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można zobaczyć i ważne przesłanie wynikające z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, oraz ponadto każdy bez wyjątku zasługuje na naturalną miłość. Znaczenie toż jest wyrażone w dobry, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy z nich na długo zapada w myśl, oraz również ich karykaturalność w konkretny sposób jeszcze dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku zaciekawia i sprawia, że widz w napięciu odkłada na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Miła i rozpoznawalna obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszystkim plakacie filmu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest stawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest wówczas specyficzna rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem przyjaznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w znacznie różnych formach. Z powodzie na chwilę dodaje się ona w wagę prostytutki, później opłaca się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można dostrzec i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, że nie traci ona lubych widzów. Nie właśnie odtwórczyni kluczowej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to również bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z pięknymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w sile Krzysia, znacznie dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała wyjątkowo dużego zainteresowania. Samo jest pewne: każda z postaci na długo zapada w myśl, a jednak między innymi o to dokładnie w filmach chodzi.

Ciacho Lipiany

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim droga do oglądania komedia, jaka nie wymaga od widza analizy i dużego skupienia. Opowiada barwną treść w zrozumiały dla odbiorców sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest wówczas film, który warto obejrzeć choćby dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to niewątpliwie przyjemny gotuj na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za udany.

Ciacho Lipiany

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments