kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki musimy spełniać, ażeby dostać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Bardzo dużo osób marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który pozwoli na zakup swojego domu, mieszkania oraz zdobycie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młode osoby dążą do posiadania swojego kąta, natomiast żeby uzyskać kredyt, powinno się spełniać ogrom najważniejszych warunków, które stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt uzyskać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania takiego kredytu, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy też od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie żeby ostatnia rata przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 r. ż. Istotna jest także nasza historia kredytowa – taki kredyt nie będzie udzielony osobie ,która ma bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne sumy. O tym musimy pamiętać!

Wysokość takiego kredytu oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca może posiadać kłopot ze spłacaniem rat. Banki pod uwagę biorą także liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, i wielkość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze, że największą szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów banki mogą życzyć sobie spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub zdecydować się mogą na udzielenie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments