miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Suchań

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy telenowela, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno zauważyć, że cały telenowela jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Chociwel

 

Został on zrealizowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została przedstawiona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnych kanałach telewizyjnych. Można je również bez problemu znaleźć w internecie wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Chociwel

program opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie pokaźnej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, stale kończą się fiaskiem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, stale popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez ran, rozumieją również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Chociwel

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko powoduje przyjaciel Norek. Jest niezwykle pomysłowy, ciągle obmyśla nowe plany, dzięki którym nareszcie uda mu się wzbogacić. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol marzy o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Chociwel

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i absurdalnych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla osoby Karola. Tadeusz jest opanowany i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety ciągle krytykują odrealnione plany swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne problemy. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Chociwel

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serialu to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to między innymi najpopularniejsze powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Chociwel

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments