Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Tychowo

Zachodniopomorskie

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie dysponuje się co dziwić, podczas tej funkcji trzeba mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Czaplinek

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie dysponuje się co dziwić, podczas tej funkcji trzeba mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go tworzą! Albo inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna stanowić dużo optymalną temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie że żyć zbyt gorąca, a z kolei powietrze nie powinno stanowić mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie urządzenia się wyposażyć? Na pewno wskazane będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej umieścić w obszaru ręki, tak by sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada obecnie odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Czaplinek

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na własnych rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak by się nie przestraszyło, a jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i otwórz Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej sprawdza się wanienka ze stojakiem, skoro nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i dobrze się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, jacy posiadają kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada i więcej miejsca, ponieważ stojak jest zakładany także mocna go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, więc jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Czaplinek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments