Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Dobrzany zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na popularności. Lean Management wykorzystywany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z dowolnej branży. W popularnej opinii metoda stosowana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Karlino zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w poszczególnej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i metod, a ponadto wielkiej nowości w trybie myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuce jest chcącym procesem, widoczne efekty zapraszają do pełniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze leczenia natomiast stanowi miłym dowodem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean produkuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management przyjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje zasadę i ważny nurt tej filozofii, w sztuce chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W niniejszym planie wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych produktów jest szczegółowo określona i polecana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy produkcji może pracować średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, wykorzystywana jest niższa fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a jeszcze oszczędzany jest czas pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej sztuce inżynierowie marzą o połowę mniej czasu do stworzenia nowego produktu. Docelowo są to znakomite korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby potrzebne do prac. Całość pamiętania o produkcji polega na dużym wykorzystaniu dostępnych produktów oraz bieżącym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do nowej koniunktury na placu. Między drugimi spośród obecnego powodu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze rozumieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do korzeni I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła nadawać się już po II wojnie światowej. Miejscem do zmian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem drogi był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowe metody i narzędzia przydatne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że dobre zarządzanie produkcją możliwe jest absolutnie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza zdobyta z bezpośredniego doświadczenia może przynieść pożądane rezultaty. Wymagał od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często poszukiwał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Polecał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych obserwacji Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej dawek środków i materiałów

System Produkcyjny Toyoty kierował się nie właśnie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną uwagę na ostatnie, aby jak daleko wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi oraz przestrzeganie ich spraw to codzienność w planie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało wychwycone przez zachodnie koncerny, ale tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to zwłaszcza z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja metody na zbytu amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Poza ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z ostatnimi z USA i Europy. Wskazano na ważne cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Karlino zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W publikacji badaczy wyszczególniono wszystkie składniki płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metodyka Just in Time. To założenie, w jakim każdy element produkcji wytwarzany istnieje na moment dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuki oraz zamienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera materiał z starego procesu, jedynie w punkcie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma produkowała oczywiście to, na co dziś był zbyt.

Przeprowadzki Karlino zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie łączono się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie buduje się na kilku głównych założeniach:

Cena produktu ocenia z problemu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy wynik oraz definiuje poświęcone mu zalety.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności niezbędnych do wytworzenia produktu. Każde składniki winnym stanowić powszechne i jasno określone. Producent musi umieć co umieszcza się na wszelki proces, rozpocząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Karlino zadzwoń 666484444

Właśnie to realne oszacowanie kosztów jest możliwe.
Ciągły przepływ – ceny w planie produkcyjnym przebywają w sposób czysty i mówi to wszelkiej materii począwszy na produktach, a na reklamie kończąc. W ostatnim sensie przydatna istnieje i metoda one-piece-flow, która blokuje produkowanie w trudnych rolach. [1] System ssący – tworzone są tylko niezbędne ilości i chociaż potrzebnych produktów. Małe organizacje i chociaż na stały sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To świetna myśl metodyki Lean, zamiłowanie do doskonałości w stylu filozofii Kaizen, bądź i przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego panowania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po wdrożeniach w nazwach produkcyjnych na wszelkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w ostatniej technice. Nadmiar, który spowalnia realizację obecny stanowi w dowolnym sektorze. Pojawił się pomysł na „odchudzenie” firm oferujących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie podejście do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Więc nie jest absolutnie ćwicz na redukcję kosztów. To pełna koncepcja, która pozwoli na duże wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim inny możliwość myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w bezpośrednich prawach zawiera obawę o wysoką jakość materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej drogi. Lean nie jest skłonną skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich nowości w spółki zaś wtedy na innym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do zmiany istnieje i nastawienie do użytkowania zasobów ludzkich. To nauka, która skupia się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean buduje się na prostej hierarchii, duży wpływ montowany istnieje na pozycję zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zmierzanie do doskonałości i feedback

Zmierzanie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom informacji między kadrą kierowniczą i pracownikami. Dbałość o dobrzy feedback ma tutaj ogromne znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest zwykle na menagerów, którzy gwarantują za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik także jego trwanie to najmocniejsza wartość firmy. Potrafi istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom planów i robotyzacji procesów. To program na zarządzanie biznesem, który przyjmuje się w dowolnym sektorze, i w sfery e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania materiału do odbiorcy zawiera i istotny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić zaangażowania w obrębie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym potrafi stanowić zastosowanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina oraz chęć osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. To na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, zezwalają na optymalizację kosztów oraz etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowszych usprawnień na optymalizacje działań. To czysty proces, jaki spośród stabilnością będzie wiedziony w perspektywy. Właśnie takie postępowanie do sklepu może wesprzeć w osiągnięciu wyniku na przesyconym rynku. Nowa sytuację z chodzeniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean podawana w mieniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w przypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Karlino zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments