Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Jeszcze bardzo kobiet korzysta z braków z zakresu stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym wyglądem swoich zębów. A lub są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto zapoznać się z najbardziej częstymi zabiegami i sprawdzić lub są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Chojna

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej ostatecznym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej dostosowuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten składa się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej warty na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany wynik jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Chojna

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo zapewne istnieć przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Chojna

Według unijnej informacje z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, a potrafi istnieć traktowane wyłącznie u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie zapisuje się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w ciąży i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów oraz nowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być problemu spośród ostatniego rodzaju osadami. Sam sposób jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowląt jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie liczy na ścieraniu kamień nazębnego kładącego się w kraju szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do dawania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, to ważna go wyprodukować również będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego przedniej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę czystą i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie proponuje tego rodzaju praktyk. Także jak tworzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmian w sukcesu koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie większym stopniu. W kontraktu z czym, jeśli nie jest taka konieczność dużo nie ingerować w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Chojna

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments