Szybka pożyczka

Szybka pożyczka

Gospodarka i finanse

Szybka pożyczka – zestawienie tego, co proponują nam firmy pożyczkowe oraz banki. Szybka pożyczka, czyli gdzie warto ją uzyskać? Sprawdzamy porównanie ofert firm pozabankowych i banków w zakresie przyznawania szybkiego zastrzyku gotówki.

Szybka pożyczka

Szybka pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, to zastrzyk gotówki z którego możemy skorzystać na znacznie przyśpieszonych zasadach. Jeśli szukasz tego typu wsparcia finansowego to warto wiedzieć, jakie warunki oferują popularne w Polsce firmy pożyczkowe oraz zwykłe banki. Ich oferty znacznie się różnią, dlatego warto mieć odpowiednie porównanie, zanim ostatecznie zdecydujemy się na złożenie wniosku.

Szybkie pożyczki oferowane przez placówki pozabankowe
Rynek tzw. szybkich pożyczek i chwilówek jest mocno zdominowany przez placówki pozabankowe, które oferują szybkie pożyczanie na zasadach wyjątkowo korzystnych dla klientów. Większość tego typu firm (np. znane Vivus czy Wonga) ma w swojej bogatej ofercie tzw. chwilówki, czyli pożyczki, dla których okres spłaty wynosi 30 dni (czasem z możliwością przedłużenia spłaty do 60 dni). Klient pokrywa swoje zobowiązanie w 1 lub 2 ratach. Kwota której dotyczy pożyczka to generalnie od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych, co zależy od historii samego klienta oraz od tego, czy korzysta on z usług danej firmy po raz pierwszy czy może już kolejny.

Szybka pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, może być przyznana już nawet w przeciągu 15 minut! Tak zapewniają firmy pożyczkowe, oczywiście o ile wniosek zostanie od razu zweryfikowany i klient będzie posiadał konto w tym samym banku, co firma pożyczkowa. W większości przypadków przelew środków trwa od kilku godzin do maksymalnie 1 dnia roboczego. Tak szybka decyzja odnośnie przyznania świadczenia spowodowana jest uproszczonymi procedurami wnioskowania o pożyczkę. Firmy pozabankowe wymagają właściwie jedynie dowodu osobistego i ukończonego 18 roku życia, nie sprawdzają baz BIK czy KRD, nie prowadzą też zaostrzonych procedur weryfikacyjnych. Dzięki temu są jedynymi na rynku firmami, które pożyczki przyznają w tak szybkim czasie.

Szybkie pożyczki w bankach
Coraz większa ilość banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i zmieniającego się rynku usług finansowych i również oferuje szybkie pożyczki. W ich ofercie można znaleźć pożyczki, które są przyznawane klientom już nawet w przeciągu 24 godzin. Jedną z takich ofert przygotował SMART BANK, przyjmując wnioski o szybką pożyczkę przez Internet, bez wychodzenia z domu. Podobne produkty wprowadził już Bank Pocztowy, ING Bank Śląski czy Bank PKO BP. Trzeba jednak pamiętać, że mimo teoretycznie uproszczonych procedur, nie zawsze są one dokładnie takie, jak zapewnia bank. Klienci są bowiem sprawdzani w biurach informacji gospodarczej. Osoba, która ma na swoim koncie zaległe, nieuregulowane zobowiązania, takiej pożyczki raczej nie dostanie, a przeciwieństwie do placówki pozabankowej. W Banku Pocztowym mimo szybkiej wypłaty środków na poczcie, nie ma możliwości skorzystania z pierwszej pożyczki za darmo lub możliwości przedłużenia okresu spłaty, co jest obecnie standardem wśród pozabankowych firm pożyczkowych. Jak widać więc, oferty banków coraz bardziej zbliżają się do realnych potrzeb klientów, mimo wszystko nadal nie są dobrą konkurencją dla firm pożyczkowych istniejących na rynku. Może z czasem banki będą w stanie zaoferować nam atrakcyjniejsze warunki, bardziej ukierunkowując swoje produkty na potrzeby klientów oraz ich możliwości. Inaczej będą przegrywały z gwałtownie rozwijającymi się firmami pożyczkowymi.

W takim razie – gdzie opłaca się pożyczać?
Jeśli zależy nam na szybkiej pożyczce dotyczącej stosunkowo niewysokiej kwoty, to wybór dobrych i sprawdzonych firm pożyczkowych będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz sprawdzonej marki, polecam Pożyczki i kredyty . Zastrzyk gotówki możemy otrzymać szybko, a wszystkie formalności załatwimy nawet bez konieczności wychodzenia z domu i donoszenia dodatkowych zaświadczeń. W przypadku tego typu pożyczek, warto szukać firm, gdzie RRSO jest niskie lub gdzie pierwsza szybka pożyczka przyznawana jest całkowicie za darmo. Wbrew pozorom takich firm pożyczkowych wcale nie brakuje. Wiele osób jest jednak sceptycznie nastawionych do bezpieczeństwa tego typu pożyczek i wolałyby skorzystać z oferty banków. Oczywiście mają do tego pełne prawo! Trzeba jednak brać pod uwagę nieco mniej korzystne zasady korzystania z pożyczki i większą ilość formalności do załatwienia. Pożyczki w bankach są jednak dobrym wyjściem, jeśli zależy nam na wyższej kwocie pożyczki. Szybkie pożyczki w firmach pozabankowych zwykle nie dotyczą bowiem zbyt wygórowanych kwot, które można łatwo spłacić i nie powinny generować problemów finansowych. Banki zaoferują nam wyższe kwoty pożyczki, jednocześnie będą jednak wymagały szeregu dodatkowych formalności i oczywiście, na przyznanie takiej pożyczki trzeba czekać nawet do kilku tygodni. Ostateczny wybór produktu zależy jednak od klienta oraz od tego, jakie są jego realne potrzeby. Obie formy pożyczania mają zarówno wady jak i zalety, dlatego warto dokładnie przemyśleć sprawę pożyczki i tego, gdzie najlepiej będzie ją uzyskać.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anna
anna
5 lat temu
Daj ocenę :
     

super polecam barddzo ciekawy artykuł i pożyczkę naprawdę dostałem w 15 minut